Pierwszy dzień wiosny to idealny moment, aby zacząć od nowa lub sprawdzić w jakim kierunku zmierzamy. Lubię wiosnę, bo pozytywnie wpływa na mnie to, że przyroda budzi się do życia. Mam wrażenie jakbym budziła się wraz z nią. Jednak zanim to nastąpi najpierw sięgam po mój magiczny dziennik.

Wypisuję w nim wszystkie potknięcia i „porażki”. Zarówno w życiu jak i w biznesie oraz wyciągam z nich wnioski. Wybaczam sobie to, co mi nie poszło i zamykam przeszłość. Było minęło! Patrzę z wiarą w przyszłość.

Robię generalne porządki w domu i w biurze. Sprzątam przez kilka dni jak szalona ;-) A potem jak zrobi się przestrzeń na nowe kupuję sobie coś pięknego (sukienkę, torebkę, świecę, kwiat …) Rzecz, która symbolizuje nowy początek i poprawia mi humor. W dzienniku zapisuję czego symbolem jest ta nowa rzecz – jedno pełne magii słowo klucz – np. miłość, obfitość, sukces, wolność…. Które będzie mi towarzyszyć przez najbliższe miesiące.Każdego dnia skupiam się na nim, bo masz w życiu więcej tego na czym się skupiasz – działa!

Zobowiązuję się też, sama przed sobą, do tego co wyeliminuję ze swojego życia. Zapisuję na czym nie będę się skupiać, bo zabiera mi to czas, energię i nie daje radości.

Na koniec podejmuję decyzję jakie trzy rzeczy są na ten moment dla mnie najważniejsze. Zapisuję je i rozpisuję małe kroki, które pomogą mi wprowadzić je w życie.

Pomyślałam, że to proste, ale pełne mocy ćwiczenie przyda się również Tobie.

Mi pomaga ono wrócić na właściwy tor i dzięki niemu odzyskuję jasność nie tylko w życiu, ale i w biznesie.

A jak to mówi mój mentor T. H. Eker jasność ma moc :-)

Wierzę, że ćwiczenie będzie wartościowe również dla Ciebie i życzę Ci wiosny pełnej MOCY.

Marta Kaim

Mentor Kobiet i Twój Coach                

Podziel się z innymi...Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg