Coraz częściej spotykam osoby, które szukają drogi na skróty i szybkiego sposobu na sukces. Próbują metodę za metodę, wdrażają jakąś radę na chwilę, ale szybko pojawia się brak  cierpliwości i tkwią w miejscu zamiast realizować kolejne cele.

Na ostatniej sesji jedna z klientek powiedziała mi, że jest zaskoczona prostotą i skutecznością metod jakie stosuję. Postanowiłam więc podzielić się kilkoma z nich z Wami.

Pułapki oraz zestaw rad, które pomogą ci odnieść sukces.

Po pierwsze wyznacz sobie konkretny cel i zapisz go. Nas†ępnie zdecyduj jak będziesz monitorować postępy. Wiele osób wyznacza cele, ale kompletnie zapomina o tym i nie angażuje się w kontrolowanie własnych dokonań. Jeśli chcesz odnieść sukces i skutecznie realizować swoje cele musisz sprawdzać jak Ci idzie.

Pomogą Ci w tym nastepujące pytania:

Czego dokonałam w tym tygodniu? Czego nie zrobiłam? Co mogłam zrobić lepiej? Na czym powinnam się bardziej skupić?

Planuj swoje działania i patrz długofalowo, ale nie zapominaj o elastyczności. Jak już zaplanujesz swoje działania, nie zwalnia ciebie to z planowania. Wyznacz sobie stałą porę raz w tygodniu na planowanie. Następnie sprawdzaj czy działasz zgodnie z planem i co warto zmienić. Zastanów się jak powinien wyglądać nadchodzący tydzień i zapisz priorytetowe działania.

Nie poddawaj się! Gdy tylko pojawią się trudności porzucasz plan i zapominasz o celu. To największy błąd. Świat będzie ciebie testował, a problemy będą się pojawiać. Nie rezygnuj z kontrolowania wyników i planowania tylko dlatego, że poszło coś nie tak. Wyciągnij wnioski i działaj dalej.

Koncentruj się na zadaniach naprawdę ważnych. Każdego dnia na twojej drodze pojawi się mnóstwo pożeraczy energii i rozpraszaczy. Musisz mieć ich świadomość dlatego wypisz je sobie, uświadom i nie ulegaj im. Zajmowanie się czynnikami  odwracającymi uwagę oraz następujący po tym powrót do pracy zajmuje nam mnóstwo czasu i zabiera sporo energii.

Pracuj blokowo. Podział czasu na bloki ogromnie pomógł mi w osiąganiu moich celów. Takie działanie pomaga nie tylko skuteczniej wykorzystać czas, ale dodatkowo wprowadza ład.

Nie czekaj i nie porównuj się do innych. Czekanie na lepszą chwilę, okoliczności lub porównywanie się do innych to największa pułapka. Odwlekasz działania na później, frustrujesz się i tkwisz w miejscu.

Skupiaj się na przyszłości. Stwórz jasną wizję dokąd chcesz dojść i na działaniach, które możesz podjąć, aby osiągać lepsze wyniki. Zapomnij o przeszłości. Ona była, minęła i nie wróci.

Inwestuj w swój rozwój i w rozwój swojej firmy, ale nie rzucaj się na każde szkolenie, które się pojawi. Zdecyduj w czym chesz być najlepsza. Nie możesz być ekspertem w każdym temacie. Umów się sama ze sobą, że dopóki nie wdrożysz kroków poznanych na jednym szkoleniu nie zapiszesz się na kolejne. Sporo kobiet prowadzących swoją firmę chce być ekspertem we wszystkim i wszytko robić samej. Zatracają się w zdobywaniu kolejnej wiedzy i zapominają o tym co najważniejsze czyli o działaniu, marketingu i sprzedaży swoich produktów.

Nie działaj samotnie! Znajdź osobę lub grupę masterminde, która będzie Ciebie wpierać i rozliczać z wykonanych zadań. Rola „Zosi samosi” w biznesie nie zaprowadzi ciebie zbyt daleko. Znam siebie dobrze i wiem, że gdybym nie korzystała z wsparcia innych z pewnością nie osiągnęłabym tak dużo, w tak krótkim czasie. Dlaczego? Bo każdy ma trudności, aby motywować się samemu. Poza tym badania pokazują, że praca w grupie sprawia, że skuteczność wprowadzanych zmian jest o kilkadziesiąt procent skuteczniejsza.

Impulsywne działania nie przyniosą ci satysfakcjonujących wyników. Systematyczność i konsekwencja mają dużo większą wartość niż najnowsze metody. Systematyczność jest gwarancją sukces w każdej dziedzinie naszego życia. Dlatego każdego dnia zrób choćby jeden mały krok, który przybliży Ciebie do celu. Nie naciskaj na siebie i nie zmuszaj do czegoś, a wyobrażaj sobie efekt końcowy. Doceniaj za każdy mały sukces, bo wtedy będziesz gotowa na więcej.

Naucz się też sposobów dzięki, którym będziesz działać skuteczniej i holistycznie planować swój czas w oparciu o regułę 12X10. Jeśli chcesz poznać zasady skutecznego działania i zrealizować swój biznesowy cel w trzy miesiące, zamiast w rok. Uzyskać wzrost zarobków o kilkadziesiąt procent większy zarezerwuj sobie ostatnie miejsce w  Master VIP Business Academy #skutecznaja która startuje już 22 stycznia br.

Master VIP Business Academy 12X10 #skutecznaja

 

 

 

 

 

Podziel się z innymi...Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg